Czy reinkarnując zmieniamy płeć?

Czy zmieniamy PŁEĆ z inkarnacji na inkarnację? Co o tym decyduje. Wszystkie dusze doświadczają dwóch płci, jednak ta zmiana najczęściej nie dokonuje się z żywota na żywot. Jest ona spowodowana przede wszystkim PRAGNIENIEM danej duszy, która zgodnie z prawem kosmicznym stara się zachować stan równowagi. Np. jeśli kobieta zda sobie sprawę, że w swojej żeńskiej inkarnacji nie jest bardzo skuteczna jak by chciała i nie osiąga spełnienia i szczęścia w swoim następnym życiu powróci już jako mężczyzna.

Teraz podam przykład z autentycznych badań nad tym zjawiskiem:

Pewna kobieta została sama, jej mąż pojechał na wojnę. Nie miała innego wyjścia jak wziąć na siebie ciężar ochrony i organizacji swojego życia. Jej dusza rozwinęła w sobie zdolności do stawienia czoła życiu. W czasie tego żywota siłą rzeczy już zachowywała się jako mężczyzną. Miała dodatkowo obawy że bycie kobietą (kobiecość) naraża ją na niebezpieczeństwo. Następstwem tego życia jest wewnętrzne pragnienie sytuacji w których będzie mogła spełniać funkcję mężczyzny. Dusza po inkarnowaniu odraza się już jako mężczyzną, ponieważ takie było jej pragnienie. Następnie w kolejnej inkarnacji po osiągnięciu spokoju odradza się ponownie jako kobieta, lecz z męską silną psychiką.

(źródło: Philippe Morando – Życie duszy”)

Balakhilya das jest uznanym w świecie nauczycielem jogi i medytacji, od ponad 40 lat podróżuje po całym świecie prowadząc seminaria, wykłady, indywidualne spotkania inspirując setki tysięcy ludzi do rozpoczęcia praktyk medytacyjnych. Przekazywane przez niego nauki sprawdzają się w każdej kulturze i społeczności. Zawierają w sobie ponadczasowe wartości, które pomagają ludziom osiągnąć harmonię i równowagę w życiu. Pewnego razu na wykładzie na, którym miałam przyjemność być powiedział pewną anegdotę. Jedna z osób zapytała go czy pamięta kim był w poprzednich wcieleniach. On z uśmiechem odpowiedział – tak owszem, pamiętam dobrze. A więc kim – zapytałą kobieta, licząc zapewne na odpowieź w stylu rycerzem, bibliotekarzem czy odkrywcą. On z jeszcze większym uśmiechem rzekł do niej i zgromadzonych – Sobą!

To tak proste i zabawne na pozór, lecz faktycznie jest niesamowice prawdziwe. Zakładając, że dusza reinkarnuje to faktycznie jesteśmy po prostu tym samym istnieniem, z tą samą świadomoscią samego siebie. Jeśli trudno nam to dostrzec na przestrzeni kilku wcieleń – bardzo łatwo to zaobserowoać na swoim własnym przykładzie i analizie swojego dziecińśtwa. Spójrz tylko na swoje zdjęcie z okresu przedszkola, potem szkoły i następne jeśli masz. Patrzysz na jakąś jakby inną osobę, jakieś dziecko, młodzieniec, nastolatka, a przecież teraz jesteś jakby inną osobą, inaczej dojżalej myślisz, inaczej odczuwasz, być może masz nawet inne zainteresowania i gust niż wtedy, a jednak jesteś wciąż sobą!

Gdybym pokazała Ci jakieś przedwojenne zdjece pewnej osoby, bez znaczenia kobiety, czy mężczyzny i powiedziała, że z całą pewnością to byłaś/byłeś Ty, właśnie patrzysz na siebie kiedyś, to jakie byłoby Twoje uczucie? Patrzymy na to zdjęcie jak na zupełnie inną osobę, zupełnie inną postać i bardzo trudno nam wczuć się ze ta osoba to my. Tak samo – tylko trochę mniej odczuwamy w stosunku do naszych starych zdjęć z okresu dziecka. Im jesteśmy starsi tym ta osoba na zdjęciu wydaje się coraz bardziej obca nam obecnie, aż staje się tylko wspomnieniem dawnych nas. Ale to nadal my!

Wracając do tematu głównej tajemnicy tego artykuły, mianowicie czy nasza płeć jest zmieniana z reinkarnacji na reinkarnację uważam, że to w dużem mierze nie jest proces 0:1 lecz jest to pewnego rodzaju gradient, takie płynne, stonowane przenikanie kolorów. Nasz potencjał przechodzi z jednego bieguna do drugiego by zaspokoić potrzeby i zrównoważyć energie.

Przeczytałam już wiele religijnych i mistycznych teorii na ten temat i tak naprawdę nie mam pewności co do którejś wersji, jest to dla mnie niesamowicie pasjonujące zagadnienie do badania, zapewne na resztę życia. Równie autentyczna wydaje się też teoria, że zmiana następuje dość gwałtownie, jednak pod wpływem świadomej decyzji duszy, lub zupełnie przeciwnie – pod wpływem wypadkowej różnych splotów karmicznych, tzn, siła natury działając w zgodzie z prawem akcji i reakcji pragnie zrealizować jak najwięcej zagadnień “przeznaczenia” i dobiera najbardziej wydajną formę cielesną w tym męską lub żeńską.

foto: Eternal Happiness

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *